hír
Martin Scorsese produceri felügyeletével, David Tedeschi rendezésében készült a Beatles '64 című dokumentumfilm, ami november 29-én debütál a…
továbbhír
A rendező ismét a Némaság írójához, a japán Endó Súszakuhoz fordult ihletért, az ő könyve alapján viszi filmre Jézus életét. Szeretné közelebb hozni…
továbbmagazin
A Megfojtott virágok súlyos film árulásról, bukásról, egy megnyomorított közösségről és egy egész ország megkésett önvizsgálatáról. Nem érdemes…
továbbhír
34 085 ember gondolta úgy Magyarországon, hogy beül a Megfojtott virágokra a film első hétvégéjén, október 19. és 22. között. Ezzel Martin Scorsese…
továbbmagazin
Hatalmas egók, hatalmas zenélés, hatalmas fásultság. Drogok és dührohamok és magyar operatőrök. Martin Scorsese klasszikus koncertfilmje ráhúzza a…
továbbmagazin
Az óriásivá dagadó várakozás visszaüthet, de Martin Scorsese ezúttal sem okozott csalódást. Korábbi filmjeihez hasonlóan a Killers of The Flower…
továbbvideó
Hogyan került közelebb Martin Scorsese az oszázs (Osage) indiánok történeteihez? Mit tart Álló Medve a Megfojtott virágok (Killers of The Flower…
továbbmagazin
A száztíz éve született Tóth Endre a rendezők rendezője. Az André de Toth néven izgalmas hollywoodi karriert és elképesztő magánmitológiát építő…
továbbvideó
Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, olajmágnás indiánok és egy rejtélyes gyilkosságsorozat az amerikai nyugaton. A cannes-i világpremier alkalmából…
továbbmagazin
Martin Scorsese New Yorkjának aljas utcáit elsősorban férfiak lakják, ugyanakkor van néhány olyan nő, akik alapvetően meghatározzák a rendező…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié